Drukuj
Kategoria: Uncategorised
Odsłony: 133

pamplona 4246922 1920Zadziwiające jak duża liczba osób marnuje weekend na „shoppingu”, spacerując pomiędzy alejkami w w sieciówkach. Choć na w naszym otoczeniu jest miliony nietuzinkowych zajęć – często decydujemy się na najbardziej oczywiste metody. A co jeśli mielibyśmy wykorzystać dni wolne nieco bardziej kreatywnie? Jeżeli brak Ci pomysłu czym się zająć w wolnym czasie w przestrzeni miejskiej lub masz ochotę spędzić czas ze swoim maluchem w ciekawy sposób – koniecznie przejrzyj ten artykuł! Doradzamy w nim – jakie kroki przedsięwziąć, by spędzić czas ciekawie, nie wyjeżdżając poza mury miasta.

Wybierając – jak spędzić weekend z maluchem, sporo zależy nie tylko od finansów, które możesz na to wydać, ale także od pory roku, czy od temperatury na za oknem. Istotnym aspektem jest też to, ile lat ma i co lubi robić Twoje potomstwo.

Zimą, gdy przebywamy najczęściej w budynkach, do rozrywki zachęcają miejsca zabaw dla dla najmłodszych urządzone w centrach handlowych lub w specjalnie do tego przeznaczonych salach. Do dyspozycji są zjeżdżalnie, dmuchane namioty i zamki, czy rozrywka w kulkach. Możemy również powygłupiać się na materacach i skoczniach. Również kryte kąpielisko jest miejscem, do którego warto przychodzić przez cały rok. Ponadto w chłodniejszym okresie – cykliczny pobyt na basenie – zdecydowanie umacnia naszą odporność.

Szeroką ofertę kulturalną kierują do nas także multikina ze specjalnymi bajkami dla najmłodszych. Jak najbardziej radzimy, by spędzać czas także na zewnątrz - na spacerze, czy w kinach plenerowych, umiejscowionych pod namiotami ekspresowymi z nadrukami w logo sponsorów festiwalów filmowych.

W letnim czasie jest znacznie więcej możliwości – by zaplanować czas z dzieckiem na podwórku. Niesamowitą przyjemnością jest zawsze pojawienie się cyrku, gdy pod wielkim dmuchanym namiotem – mamy możliwość zobaczyć wyczyny akrobatów, iluzjonistów, czy figlarzy. Niezwykłą atrakcją może być także widowisko na wolnym powietrzu – gdzie aktorzy na tymczasowej scenie pod rozkładanym namiotem, przedstawiają znane każdemu bajki. Wraz z rozpoczęciem wyższych temperatur – zaczyna się też sporo festynów dla rodzin. Wśród wielu atrakcji – czy to gastronomicznych, artystycznych, czy edukacyjnych – ustawiają się kolejki do poszczególnych straganów pod dmuchanymi namiotami. Ciekawym konceptem, choć dobrze wszystkim znanym – może być wyprawa do zoo. Styczność z naturą poprawi nastrój nie tylko najmłodszym, ale także ich opiekunom. Po wizycie u niedźwiedzi, pand, czy lampartów – na koniec trasy – bardzo często czekają na odwiedzających – dmuchane namioty z przekąskami i czymś do picia.

people 1560569 1920Niezależnie od tego, jaką opcję zaplanujesz, niezwykle ważną zaletą jest ofiarowanie czasu wyłącznie Twojemu potomstwu. Jest to niezwykle istotne dla rodzinnej relacji, ale także rozbudzania w nim wyobraźni i chęci odkrywania tego co nowe. Może być to też zwyczajnie świetna frajda dla wszystkich członków familii!