Main Menu

camera gdab34ce82 640Po wielokroć w ekranizacjach, lecz też w książkach, pokazany jest zakażony wirusem świat. Autorzy tych ekranizacji i powieści szczególnie umiłowali sobie tenże problem w filmach, ponieważ może być on naszą bliską perspektywą, a z drugiej strony odbiorcy uwielbiają ekranizacje z dużą dozą napięcia.

W dużej części filmów należałoby zauważyć specjalistów odzianych w fartuchy medyczne, jest to stały kawałek tej płaszczyzny. Ludzkość walczy o wyratowanie się, dlatego, że w którymś studio powstał pionierski wirus, który zaraził cały ekosystem. Ludzkość łączy się w nieduże grupy, które starają się przetrwać, okazując sobie pomoc. Zazwyczaj też w jednym miejscu znajduje się tzw. gwarantowana twierdza, w niej medycy ubrani w fartuchy chirurgiczne, usiłują sporządzić środek zaradczy na straszliwą chorobę.

Patrząc na argument, że medycyna po tego rodzaju tragedii jest na niskim zakresie, w ekranizacjach musi być więcej środków ochrony. Prawie wszyscy powinni mieć na ciele kombinezon ochronny, który ochraniałby przed kontaktem z zarazą i dał możliwość na niegroźne poruszanie się po osadzie, ale również poza jego granicami. Bez obawy o zdrowie własne, lecz także innych. Natomiast naukowcy muszą mieć na sobie kombinezon typ 3-4, który jest szczelnie zamknięty i ochroni tak cennych pracowników. Bynajmniej w takim środowisku takie rozwiązanie może być nierealne ze względu na ograniczone rezerwy i brak wytwarzania nowych ubrań. Namiastka ludzkości powinna natychmiast po nagromadzeniu odpowiednich racji żywnościowych - wymaganych do przeżycia - przyszykować się na izolacji przed zarazą.nuclear 5078608 1920

Końcową rzeczą na którą można zwrócić uwagę są operacje wykonywane w czasie tego załamania. Ludzie, którzy podejmują się opieki, nie są ubrani w fartuchy ochronne, czy maseczki, które niwelowałyby styczność z krwią chorego. To również mogłoby przyczyniać się do rozprzestrzeniania się bakterii, a po pewnym czasie do klęski świata.

Obecne filmy są ukierunkowane najbardziej na porywające efekty specjalne. Wyjątkowe postacie - można by było wyposażyć - chociażby w fartuchy barierowe, które dodałyby w pewnym stopniu realizmu fabule, a tym samym pomogłyby widzowi przysposobić się na ewentualne niebezpieczeństwo, które kiedyś może pojawić się.