Main Menu

video ge4f963cf0 640Kto z nas nie kocha obejrzeć filmów przygodowych? Szczycą się one znaczną sławą wśród widzów, trzymają w napięciu, umożliwiają zobaczyć przygody, jakich nie napotykamy codziennie w realnym otoczeniu. Sporą przyjemnością są także sceny pościgów samochodów. Niezależnie, czy jest to pościg policji za bandytą, czy nieoficjalne konkursy po nocy na ulicach miast - najczęściej tego rodzaju kadry mają wielu kibiców.

Niebotyczną rolę grają w tym przypadku wykwalifikowani kaskaderzy, jacy dają swój wkład w najbardziej newralgicznych momentach produkcji. Nie bez znaczenia jest tu także znaczenie rekwizytora. To duża sprawa odnaleźć odpowiednie auto, ale także zadbać o to, by było niezawodne i odpowiednio wyekwipowane. Samochód ma nie tylko lśnić i cudownie prezentować się na kinowym ekranie, ale także być bezpieczne dla kierowcy, bez względu na to, czy jest to zawodowy kaskader czy aktor. Znaczący jest sprawny stan zawieszenia, układu hamulcowego, ważna jest także tylna belka np. w renault kangoo. Jest to podzespół nośny auta. Przymocowane są do niej tylne koła, zaś sama belka musi być przykręcona do dolnej części auta.

Gdy popsuje się nam ten element konstrukcyjny do wyboru mamy dwie możliwości – szykuje nam się naprawa tylnej belki lub ewentualnie regeneracja belki. Naturalnie wszystko zależy od marki samochodu, jakim rozporządza wytwórnia filmowa. Niektóre części nie we wszystkich przypadkach są do kupienia od ręki, stąd też scenograf musi zadbać o nie zdecydowanie z wyprzedzeniem, tak aby w dniu zdjęć, pojazdy były sprawne i gotowe do działania. Właściwy fachowiec bardzo dobrze wie gdzie zakupić odpowiednie części, bez względu na to, czy jest to tylna belka do peugeot 106, czy odmienny fragment konstrukcyjny samochodu. Kwestia wygląda bardzo podobnie w kwestii peugeot 206, gdy potrzebna jest tylna belka - sprawdź więcej na stronie. Naprawa tylnej belki w starszych modelach aut francuskich to obecnie jedyna opcja rozprawienia się z usterką.

camera g80f1223ed 640

Abstrahując od bezpiecznego wozu konieczne są także stosowne kwalifikacje kierujących. Swą rolę spełniają tu też operatorzy, dźwiękowcy, oraz wizażyści, czy postaci odpowiedzialne za kostiumy. Gruntowne jest także podejście wszystkich na planie – bo w dobrej atmosferze film robi się o wiele sprawniej! Niezależnie od tego, czy produkcja zostanie później emitowana w kinach, czy na ekranie tv – istotne aby przygody z kaskaderami na długo zapadły w umysłach miłośników kina.