Main Menu

pexels nadin sh 15573644Eksplorowanie kultury kulinarnej w przeróżnych miastach na Ziemi jest niewątpliwie nad wyraz interesującym przeżyciem. Smakowanie kolejnych potraw, oryginalnej kultury, jak i wielu miejsc, w których spożywa się dania, na pewno rozszerza horyzonty. Pozwala też nauczyć się robienia kolejnych potraw w domu.

Nie ważne, w jakim kierunku ktokolwiek pojedzie, bo w każdym z zakątków na Ziemi można wyszukać to, co usatysfakcjonuje preferencje smaku. Opłaca się najzwyczajniej być otwartym na to, aby odkryć nowe. Przykładowo, wybierając się na trekking w Kazbeku, czyli po jednym z największych wulkanów na Kaukazie, na pewno należy zakosztować khinkali, zapiekanego placka z serem, tonis puri, bądź smacznych past warzywnych. Podróże do Tajlandii również umożliwią ubogacić doświadczenia smakowe, zwłaszcza o potrawy, które dla Polaków prezentują się jako egzotyczne. Obowiązkowo posmakować powinno się tradycyjnej propozycji Pad Thai. Polecana jest również Pad Ga Prao, usmażona (uprzednio w całości wygotowana na parze) ryba, zupa Tom Khaa Gai, czy Laab Muu Tod.

Kuchnie z całego świata oferują sporo popularnych a także nietuzinkowych dań. Turysta sam podejmie decyzję, co zjeść, w zależności od tego, czy w określonym miejscu uprzednio był i danej potrawy zasmakował, czy to jego pierwsza eskapada. Wczasy na Kubie są idealną sposobnością do tego, aby jeść bistec de cerdo, bułkę z rozdrobnioną wieprzowiną, bądź langustę zrobioną na bazie kubańskich receptur, czytaj więcej https://solisci.pl/wczasy-na-kubie-ceny-wakacji-na-wyspie/. Wycieczki na Kubę powtórnie zachęcają natomiast do skosztowania tych dań, których nie spróbowaliśmy za pierwszym razem. Nie mówiąc już o lokalnych przysmakach „ulicznych”. Porównaj wycieczki na Kubę z Solistami.

pexels chait goli 4318361Wyjazd na majówkę, bądź też na długi wyjazd w wybrany rejon na świecie jest najlepszą sposobnością do obeznania się z kulturą kulinarną określonego regionu. Wrażenia związane z poznaniem nowych smaków i jednocześnie ciekawych osób i obyczajów to coś, czego warto doświadczyć.