Main Menu

Każdy z nas zapewne spotkał w życiu jakiegoś artystę lub też osobę, która się za niego uważała. Oczywiście są różne typy artystów, są osoby, które mają wyjątkowe talenty i każdy z miłą chęcią ogląda efekty ich pracy, ale są też osoby, które w swoim odczuciu są wyjątkowi, ale niekoniecznie inne też tak o nich myślą.

 

W związku z tym odpowiedź na zadane pytanie wcale nie jest taka oczywista. Wszystko zależy bowiem od tego, czy rzeczywiście jesteśmy artystami, czy tylko nam się tak wydaje, ale również od tego w jakiej branży działamy. Artysta może być malarzem, który przez większość życia żyje bardzo skromnie, ponieważ nikt nie kupuje jego obrazów, ale też może to być fotograf, którego zdjęcia podbijają zagraniczne czasopisma.

Wszystko więc zależy od wielu różnych czynników, nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć, czy da się wyżyć z bycia artystą. Znaczenie ma tutaj również to, na ile jesteśmy obrotni i czy uda nam się podejmować dobre decyzje podczas naszej artystycznej kariery, czy też nie.