Main Menu

obrazDla twórcy w dzisiejszych czasach nie jest istotne to, w jakim miejscu się mieszka. Można bez zastanowienia powiedzieć, że wszędzie, gdzie jest internet, można jako artysta zarobić.

Warunkiem koniecznym jednakże, by zarobić pierwszej wypłaty, jest smykałka do biznesu, czego często artyści nie mają, bo koncentrują się na ulepszaniu swego kunsztu, a nie pamiętają, że muszą coś jeść. Powinni nauczyć się podstawowych chwytów marketingowych, aby po prostu się sprzedać w pewnym sensie oraz zacząć zarabianie za swoją sztukę.

Chociaż mogłoby się wydawać, iż niemożliwym jest się wyróżnić – wcale nie jest to aż tak przerażające i trudne. Należy tylko opanować pewne umiejętności biznesowe oraz dowiedzieć się, na co istnieje aktualnie potrzeba. Jeżeli ktoś zajmuje się fotografią, można własne zwykłe fotki sprzedać na specjalnych stronach, gdzie bogate firmy, bądź po prostu osoby potrzebujące zdjęć – mogą wybrane dzieła zwyczajnie zarezerwować, a może także konkretnego fotografa zatrudnić.

pisarzArtyści, zajmujący się pisaniem, w ramach wciąż zwiększającej się gamy samopublikujących domów wydawniczych, mogą, mało ryzykując, debiutancko opublikować swoje pierwsze dzieła. Artyści, skupiający się na grafice cyfrowej, na swojej pasji na pewno umieją zdobyć pieniądze. W Polsce tworzy się niezliczona liczba przedsiębiorstw, które potrzebują przykładowo pięknie narysowaną stronę internetową. Opisuje się tego typu projekty jako rodzaj twórczości użytkowej, a talent i powołanie jest konieczny dla tego typu pracy.

Także grając na instrumentach muzycznych można wrzucać do sieci własne utwory, wcale nie tylko na youtube, który zdaje się rządzić w internecie, ale również na wielu różnorakich stronach, które także promują twórców.

Ostatnimi czasy także aktorzy, tancerze, wyszywający wzorki – absolutnie każdy artysta może przykładowo zarabiać na coraz bardziej popularnych naukach przez internet. Warto odnosić korzyści z możliwości, które daje internet, brać udział lub przygotowywać e-kursy oraz inne podobne temu przedsięwzięcia, do których mogą mieć dostęp osoby z różnych krajów. Przez to, że powstał internet, twórca nie ma potrzeby się obawiać, że nikt nie zobaczy jego wystawy w galerii sztuki. Wystarczy wysłać link w sieć.