Main Menu

technology 2125547 1920Żyjemy w epoce bezproblemowej dostępności do świata online. Oczywiście mnóstwo osób nie wykorzystuje pełnego potencjału tego wynalazku i swój czas poświęca na oglądanie filmików z kotami. Budujące jest jednakowoż, że tworzonych jest coraz więcej serwisów, które dają nam możliwość obcowania z kulturą bez opuszczania 4 ścian. To naprawdę doskonałe zjawisko.

Bez wątpienia ludzie są już prawdopodobnie przyzwyczajeni do faktu, że filmy i muzyka są osiągalne w internecie legalnie w atrakcyjnej cenie. Naprawdę – te 30 zł na miesiąc za Netflixa bądź Spotifya jest śmieszną ceną za ten ocean możliwości, które daje użytkownikom ów soft. Szczególnie jeżeli zestawimy to z kosztem biletu w kinie lub płyty winylowej. Od wielu lat marzy mi się coś jeszcze – wirtualne kino. Żeby można było obejrzeć nowości, na legalu, w high definition. A może do tego ze znajomymi za pomocą technologii Virtual Reality? Nie jest to bez dwóch zdań proste do wykonania, musiałby się w to zaangażować naprawdę renomowany software house. Samo oprogramowanie, to jednakże nie wszystko, do przemyślenia zostałoby mnóstwo pozostałych kwestii, jak na przykład tantiemy. Byłoby to naprawdę spore wyzwanie.

Swoją drogą, warto poznać możliwości, które wiążą się ze współpracą z software house'em. Przedsiębiorstwa tego typu wyspecjalizowały się w dostarczaniu szytych na miarę rozwiązań związanych z internetem, często w formie outsourcingu. Jedne wyspecjalizowały się w tzw. aplikacjach webowych, inne idą w stronę urządzeń mobilnych. Z ich pomocy korzystają firmy na całym globie, niekoniecznie tak duże jak Spotify lub Prime. Dedykowanego oprogramowania dla firm może potrzebować już nawet kilkuosobowa firemka. W końcu w dwudziestym pierwszym stuleciu lwia część prac odbywa się online. Dlatego też dobry producent oprogramowania może okazać się przydatny w najmniej oczekiwanym momencie.

Nawiasem mówiąc - tego typu firmy IT są też w stanie zaprogramować tak zwane MVP. Jeżeli mamy doskonały pomysł i pragniemy sprawdzić, czy ma szansę powodzenia - jest to doskonała możliwość. Wspominam o tym, jako że mogliście nie mieć takiej świadomości.

popcorn 1085072 1920Wracając do sztuki w świecie online – świetne jest to, że bilety do teatru możemy sobie rezerwować bez opuszczenia mieszkania, uczestniczyć w konferencjach z własnej kanapy, bądź spacerować po wirtualnych galeriach sztuki. Technologie webowe fascynują mnie coraz bardziej i korzystam z tych możliwości coraz częściej.