Main Menu

dublin geb03d85ec 640Powoli zbliża się koniec roku, czyli czas na podsumowania - także w kinematografii. Możemy dlatego przyjrzeć się, jak w czasie pandemii działały nasze ulubione kina i teatry na terenie lubuskiego. Dzięki czemu przetrwały i jakiego typu przemiany pokonały.

Co zaszło, że kina wciąż funkcjonują? Przez wzgląd na co do tej pory mają możliwość pozwolić sobie na finansowanie i w czym tkwi tajemnica? Tenże fakt zapewnił im właściwie darmową energię, za pomocą której dodatkowe pieniądze zdołali przeznaczyć na wynagrodzenia dla artystów, oraz pokryć niższe przychody wynikające z małej ilości widowni. Mowa tutaj o dofinansowaniu fotowoltaiki w regionie lubuskim, był to niewielki lecz wart uwagi krok dla naszej kultury.

Montażem fotowoltaik zajmują się najbardziej profesjonalne jednostki w regionie lubuskim, dzięki czemu wszystkie panele fotowoltaiczne zostały założone w mało widoczny sposób na zadaszeniach obiektów. Takowe podejście pozwala na ciągłe zbieranie bezpłatnej energii uzyskanej ze światła słonecznego.

Dodatkowo przy użyciu fotowoltaiki w regionie lubuskim można za darmo napędzić pompy ciepła, które zagwarantują widzom siedzącym na widowni komfortowe warunki. Tego typu podejście jest przychylne dla otoczenia, ale również ogranicza dawkę robót jakie powinni wykonać członkowie załogi kotłowni.

Dzięki temu wszystkie instytucje kulturalne potrafiły przetrwać i bezustannie oferować tak potrzebną dla ogółu osób kulturę. To właśnie nadal grane są przedstawienia takie jak "Mistrz i Małgorzata", czy "Trzej muszkieterowie", a artyści nie mieli powodu by troskać się o pracę.

Patrząc na to jak spore pożytki przyniosły firmy fotowoltaiczne w regionie lubuskim można śmiało powiedzieć, że takowe usprawnienia powinny być organizowane także w pozostałym miejscach. Dostarczy to społeczeństwu sporo cennej wiedzy - potrafi dać kultura.

malaga g73e83354e 640

Jako ciekawą informację wspomnijmy tu o Dolnym Śląsku. W tej lokalizacji również w poniektórych ośrodkach kultury zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, szkoda jednak, że nie jest to taka duża ilość jak w uprzednio wspomnianym regionie. Dolny Śląsk bezustannie rozwija się, w następstwie tego można gdybać, że w najbliższym okresie także wszystkie teatry pozostaną wyposażone w fotowoltaikę na Dolnym Śląsku - więcej info - i w inne nowoczesne rozwiązania energetyczne dzięki np. https://inenergy.pl/.