Main Menu

casablanca g2f4991aef 640Dla wielu osób zima do bardzo dojmujący okres. Na zewnątrz pochmurno i mało przyjemnie, posiadamy zdecydowanie mniej siły, a często ponury nastrój i gorsze samopoczucie. W jaki sposób poradzić sobie z zimową chandrą? Ruch, fotel w domu i ciepła herbat? A gdyby tak udać się do teatru lub na seans kinowy?

Kontakt z kulturą od wieku wieków porusza w ludziach emocje. Wypad do kina może być świetnym pomysłem w walce z kiepskim nastrojem. Szczególnie w okresie tuż po sylwestrze i Bożym Narodzeniu, i gdy do okresu wiosennego nadal wciąż daleko – niejeden z nas zmaga się z trudnym okresem. W jaki sposób sobie z nim poradzić? Przede wszystkim wskazane jest wyjść z domu. Świetną okolicznością może się okazać ciekawy spektakl, albo komedia w kinie. Umożliwi nam to zmienić otoczenie, oderwać się od codziennych spraw, zobaczyć ciekawy obraz, skupić się na czymś innym. Jeżeli nawet nie bardzo masz z kim pójść, dobrze wyrwać się choćby samemu!

A co jeśli to nie działa? W przewlekłych przypadkach, gdy jednak nie radzimy samodzielnie ze stresem i odczuciami, wskazane jest rozpatrzyć wizytę u psychologa - kompleksową pomoc można uzyskać w dolnośląskim centrum psychiatrii i psychoterapii https://www.superego.com.pl/. W dużych miejscowościach takich jak na przykład Wrocław, psycholog jest do dyspozycji od ręki. Tam, w których wizyty nie są dostępne tak łatwo – mamy możliwość by korzystać z terapii przez internet. Wprawdzie spotkanie przed laptopem to nie to samo co osobiście odwiedzić gabinet psychoterapii np. w mieście Wrocław, ale na pewno będzie to rozwiązanie które, nas poratuje, kiedy sprawa jest kłopotliwa.

greece g5fdc58d24 640Właściwa terapia pomoże nie tylko rozwikłać kłopoty doczesne, ale także bardziej poznać siebie i pokrzepić te sfery, które są naszą słabszą stroną. O ile jednak mamy poczucie, że samo wsparcie terapeuty i rozmowa to nie jest to coś co porozwiązuje nasze problemy, a symptomy się nasilają, należałoby pomyśleć o psychiatrze. Tutaj z pomocą mogą przyjść psychiatrzy Wrocław. Na szczęście ta idea nie jest już tak wstydliwa jak kiedyś. Przede wszystkim w tych większych ośrodkach takich jak Warszawa, Gdańsk, czy Wrocław. Lekarz psychiatra wykonując wywiad, prześledzi nasz stan i jeśli przypadek będzie tego wymagać, zaleci nam odpowiednie lekarstwa, przed wizytą u psychiatry możemy zasięgnąć wsparcia psychoterapeuty np. https://www.superego.com.pl/psychoterapia-indywidualna/. Na prawdę warto zadbać o swój stan, by być w stanie z powrotem żyć w pełni!