Main Menu

building g592d59fdb 640Szpitale na terenie Polski są o wiele bardziej miłe dla dzieci. Kilkanaście lat temu oddziały pediatryczne prezentowały się tak samo jak inne w konkretnym szpitalu. Obecnie kieruje się wzgląd również na samopoczucie dziecka i to, żeby dzieci na terenie szpitala czuły się wygodnie i nie musiały przejmować.

Malunki i ozdoby na ścianie oddziałów pediatrycznych w salach, w jakich leżą najmłodsi to wyraźny tego przykład. Mają one przyjemne kolory i będą nawiązywały do motywów rozpoznawanych przez dzieci ze świata przyrody lub baśniowych opowieści. Na oddziale zwykle działają sale do zabawy, w jakich również można oglądać ciekawe ozdoby. To jest ważne na przykład biorąc pod uwagę maluchów zmagających się z przewlekłymi chorobami. Kieruje się na to uwagę tak samo jak na wyposażenie oddziału pediatrycznego. W takim wypadku tak samo liczy się to, by zmagające się z chorobą dzieci czuły się jak najlepiej.

Z tego powodu chociażby w głównym wyposażeniu znajduje się ciśnieniomierz nadgarstkowy omron, zapewniający prędkie i precyzyjne badanie ciśnienia na co dzień. Wszystkie ciśnieniomierze nadgarstkowe są komfortowe i nie wzbudzą w maluchach negatywnych emocji. Jeśli maluch jest w ośrodku zdrowia pierwszy raz, to wyjątkowo znaczące jest to, żeby w tych sferach, w jakich to umożliwione, zmniejszyć jego poczucie dyskomfortu. Tradycyjne ciśnieniomierze naramienne zapewniają również wiarygodne wyniki. Często stosuje się je w wypadku dzieci w wieku starszym. Oddziały dziecięce z ukierunkowaniem na przypadki kardiologiczne to miejsca, gdzie można znaleźć dwa podane wyżej typy ciśnieniomierzy.

medieval castle gfe68a8d78 640Nowocześnie zaprojektowany detektor tętna płodu pozwoli na osłuchiwanie pracy serca dziecka już od dziesiątego tygodnia ciąży. Takie pomiary KTG można wykonać w warunkach domowych. Aczkolwiek sprzęt ten umieszczony jest również na podstawowym wyposażeniu oddziałów położniczych i pediatrycznych, tak samo jak gogle ochronne jako zabezpieczenie dla personelu medycznego. Na oddziałach położniczych i pediatrycznych powinna również znajdować się lampa na podczerwień dla noworodków, które będą potrzebowały naświetlania w wyniku żółtaczki poporodowej. Przemyślane wyposażenie oraz przyjazne dla wzroku rysunki w salach oddziałów pediatrycznych wpływają doskonale na odczucia małych pacjentów.

Produkty z artykułu znajdziesz w tym sklepie:

Ciśnieniomierze naramienne: https://novamed.pl/cisnieniomerze-naramienne-nadgarstkowe/

Google ochronne: https://novamed.pl/okulary-gogle-ochronne/

Lampy na podczerwień: https://novamed.pl/lampy-sollux-na-podczerwien/