Main Menu

camera g8c6e2969e 640Nie da się zaprzeczyć, że oddziaływanie platform działających na zasadzie techniki streamingowej na podejście do kultury jest czymś dostrzegalnym w ostatnim czasie. Szansa transmitowania wydarzeń muzycznych albo innego rodzaju eventów w tej samej chwili, a więc transmisja dźwięku na odległość jest czymś bardzo atrakcyjnym dla użytkowników, zwykle umożliwia też oszczędzić czas oraz pieniądze. I to, że ktoś osobiście, z różnych powodów nie może w czymś wziąć udziału nie jest jakąkolwiek komplikacją.

Technologie wirtualnego streamingu na początku były powiązane z muzyką popularną. Następnie transmisje dotyczyły portali do budowania kontaktów społecznych. Przykładowo, w serwisie Youtube transmituje się nagrania z festiwali. Relacje live są aktualnie tym, do czego internauci są przyzwyczajani. Ze względu na pandemię wydarzenia kulturalne stały się wprost czymś obowiązkowym, dokładnie w formie wirtualnej. I zostało to pozytywnie odbierane.

Oczywiście, nic nie może zastępować doświadczenia udziału w evencie kulturalnym na żywo. Aczkolwiek są okoliczności, w jakich emisja na żywo sprawdza się doskonale. Codziennie można też zrobić użytek z portali streamingowych, by obejrzeć ulubione filmy oraz seriale. Wybór jest na tyle spory, że użytkownicy nie mają trudności z doborem czegokolwiek w swoim guście. Wybraną z bardziej popularnych platform jest znany w wielu krajach Netflix. Szczególnie, kiedy ktoś chciałaby pozostawać na bieżąco z tym, co jest obecnie na topie.

muzyka09Użytkownicy doceniają przede wszystkim to, że mają wybór. Jeśli chcą coś zobaczyć, to mają do dyspozycji wyłącznie to, na co mają chęć. Nie muszą czuć się ograniczeni. Przykładowo, jeśli jakakolwiek produkcja nie wywołuje w nich entuzjazmu, to mogą zdecydować się od razu na oglądanie czegoś innego. Platformy streamingowe powodują, że dostęp do kultury w żaden sposób nie jest ograniczany. Każdy może sam wybierać, co ma w danej chwili chęć zobaczyć i nie jest w żaden sposób ograniczany.