Main Menu

british museum gd5f9e7cbd 640Sztuka jest elementem życia, który asocjujemy z pięknem. Gdy słyszymy to sformułowanie nasz umysł wytwarza obrazy przedstawiające zapierające dech w piersiach pejzaże, eleganckie posągi lub wizerunki pięknych postaci. Lecz czy nie jest to starodawne i konserwatywne przedstawienie twórczości? Można by pokusić się o teorię, że tak dokładnie jest. Ponieważ wszelakie elementy ludzkiego życia ewaluują, analogicznie dzieje się w przypadku twórczości. Nowocześni artyści starają się zobaczyć urok, nie tylko w bezspornych sferach i aspektach. Szukają go również w szpetocie i na pierwszym rzut oka niepotrzebnych elementach takich jak złom.

Kiedy nabywasz nową pralkę, kolejny telewizor, zużyty sprzęt zawozisz do skupu. Pomyśl, że przyjaciel zaprasza ci na ekspozycję twórczości współczesnej. Zgadzasz się i już następnego dnia udajecie się do muzeum. Wchodzisz na salę wystawową a tam, widzisz własny odbiornik tv i złom stalowy tworzący razem centralną ekspozycję. Zwiedzający oglądają go i kiwają głowami z aprobatą. Może być to dla ciebie coś zadziwiającego, lecz możesz zdać sobie sprawę z takiego faktu, że złom to nie tylko niepotrzebne odrzuty. Pomijając fakt, że można na nim zarobić. Dlatego warto sprawdzić cennik skupu złomu w Krakowie.

Twórcy szukają inspiracji w licznych miejscach. Jedni znajdują ją podczas spacerów pośród natury, a inni, wybierając się na autozłom - przejdź na stronę po więcej informacji. Zakupione w nim części wykorzystują następnie do stworzenia oryginalnych instalacji. Niektóre z nich dostają się na czasowe wystawy. Inne, znajdują stałe miejsce i cieszą oko wielbicieli twórczości współczesnej przez długi czas. Skup złomu samochodowego szczyci się sławą wśród mechaników i wielbicieli samochodów, którzy szukają tam części zamiennych. Można tam jednak spotkać także twórców kultury, wybierających kierownicę lub zużyty zderzak. Być może są to części instalacji, która wkrótce odniesie wielki światowy sukces.

man gf230ce18b 640Skup złomu w Warszawie (https://mamodpad.wastemaster.pl/skup-zlomu/warszawa - tutaj więcej informacji) jest punktem spotkań regionalnych artystów, którzy wiedzą, że mogą tam spotkać skarby, które użyją do ich nowoczesnych instalacji. Znajdziemy tam również zbieraczy puszek oraz osoby przywożące wyeksploatowane, niepotrzebne urządzenia. Możemy tam zobaczyć, jak twórczość spotyka się z szarą codziennością. Jak uroczo i bezkonfliktowo się przeplatają, nie wchodząc sobie w paradę.