Main Menu

ring g8ff93ceb4 640Twórcy wyrobów jubilerskich to niezwykle zamknięte grono i ciężko się w nim przebić. Zwłaszcza, że profesja nie jest łatwa. Niemniej o ile się pragnie jest to wykonalne. W końcu pojedynczy trafiony szkic to nie wszystko. Sektor stale się doskonali, a każdej korporacji projektowej zależy na trwałych zarobkach. Choć w Polsce tworzenie biżuterii nie wydaje się tak prestiżowe jak w Francji bądź USA, reguła jest ta sama – znaczenie ma pomysł, jaki równocześnie olśni jak i zagwarantuje zysk. Jak artyści szukają inspiracji w Polsce?

Biżuteria nie musi być wyszukana i być wykonana z drogocennych materiałów, aby przykuwała uwagę. Musi jednak celować w gust konsumenta. Stąd designerzy biżuterii powinni nie jedynie być na bieżąco z aktualnymi tendencjami, ale dodatkowo działać na uczucia. Nie da się zaprzeczyć, że najbliższa sercu biżuteria zawsze z czymś się wiąże. Czasami to upominek po kimś istotnym, a czasem drobiazg symbolizujący wspaniałe ferie zimowe w górach. Co ciekawe nowy ”klejnot” w szkatułce będzie podobny, gdyż wzorek czy też wykorzystany kamień miło się kojarzy.

Następną materią, jaka rzutuje na pomysł jest pora roku. Szczególnie kłopotliwa wydaje się zima, kiedy ludzie są tak ubrani, że biżuteria nie jest w stanie być eksponowana. Wówczas istotą jest przede wszystkim wymiar. Mały pierścionek, który wejdzie pod rękawiczką bądź wymowna zapina, jaka ozdobi żakiet. Projektanci nierzadko szukają w tym czasie pomysłów w górskich kurortach. Apartament w Zieleńcu z krajobrazem na ośnieżone góry umie pobudzić niemało interesujących koncepcji. Zaś nocleg przy stoku umie natchnąć do serii tematycznej, jaka urzeknie wielbicieli sportów zimowych. Miejsca gdzie warto się wybrać na narty w Polsce: https://www.szarotka.eu/blog/post/gdzie-na-narty-w-polsce-polecane-miejsca

Warynki narciarskie na stokach w Zieleńcu, zobacz: https://www.szarotka.eu/blog/post/warunki-narciarskie-w-zielencu

Niczym w niejednej specjalizacji, podobnie w jubilerstwie istotny jest adresat. Projektując sygnet, kolię bądź pełny zestaw projektant musi uwzględniać do jakiej grupy adresowany jest produkt. Odmiennym odbiorcą będzie osoba, jaka często nawiedza hotel ski spa, a innym osoba, jaka wykłada na uczelni. Toteż pomysłowość bez porządnego rekonesansu może nie zagwarantować określonego wyniku. Z tego powodu duże przedsiębiorstwa jubilerskie gwarantują swoim podwładnym uczestnictwo w różnych wystawach bądź posyłają ich do słynnych kurortów, chociażby jak Zieleniec. Wolne pokoje w sezonie bądź podczas znaczących zdarzeń są kosztowne, ale długofalowe zyski są godne inwestycji.

pexels tima miroshnichenko 6263113Projektowanie wyrobów jubilerskich to kreatywna, ale w istocie wymagająca praca. Nie zawsze twórca ma sposobność skonstruować to co zrodzi się w jego umyśle. Nieraz musi rozpatrywać to jak kształtuje się sytuacja w branży. To co dostrzegamy w galeriach lub na targach to częstokroć następstwo licznych prób umieszczenia pomysłu w określone reguły biznesu. Jednakowoż euforia, jaką daje entuzjazm konsumentów i sposobność zarabiania na tym co się lubi, umie to nagrodzić.