Main Menu

Kucharzenie, jest to praca jaka w ogóle nie powinna się nam kojarzyć negatywnie. Niewątpliwie nie każdy człowiek posiada talent oraz czuje się w fartuszku niczym rybka w wodzie, jednak każdy powinien spróbować swoich sił w pichceniu. Najwłaściwiej jest rozpoczynać od zwykłych przepisów, tak aby się zbyt szybko nie zniechęcić.

Musimy pamiętać też o tym, że kucharzenie to w sumie sztuka – potrawy jesteśmy w stanie zaprezentować tak, że każdy będzie nasycony już samym widokiem potraw. I nie musimy być wirtuozem w kuchni, nawet najprostsze potrawy potrafią być pięknie zaserwowane. Wystarczy jedynie trochę wyczucia albo inspiracji z sieci. Nawet zupa pomidorowa zyska absolutnie innego wyglądu gdy posypiemy ją natką pietruszki.

Zdolność pięknego podania potraw na talerzach, przydaje się przede wszystkim w restauracjach, które posiadają zdjęcia na swojej stronie internetowej. Niewątpliwie łatwiej jest nam się zdecydować na zamówienie czegoś, co jesteśmy w stanie obejrzeć. Zwłaszcza, że zdjęcia te zawsze są poprawiane w odpowiedni sposób, żeby jeszcze mocniej zachęcać nas do zjedzenia.

Natomiast podawanie ładnie ustrojonych potraw w czasie typowego obiadu, staje się bardzo modne. I o ile skomponowanie prostej potrawy nie wymaga nadzwyczajnych kompetencji, to przygotowanie arcydzieła z jedzenia to prawdziwa sztuka. Każdy z nas kojarzy na bank włoskiego cukiernika, który posiada własne kawiarnie w USA i tam tworzy najpiękniejsze torty na każde święta. Te torty smakują zdecydowanie lepiej niż proste ciasto bez wymyślnych dodatków.

Dlatego też warto jest posprawdzać kilka knajpek, mających zdjęcia swych potraw, tak aby można było zaczerpnąć trochę inspiracji. Ekspresowo zobaczymy że niby te proste surowce jak ryż jesteśmy w stanie zaserwować na dużo rewelacyjnie wyglądających oraz wyśmienitych sposobów. Znaczna część fotografii wspiera w doborze potrawy. Wystarczy poszukać najlepszy lokal z sushi, jeśli mają zdjęcia konkretnych potraw zdecydowanie łatwiej zdecydujemy się na coś szczególnego.

Takie kombinacje przy pichceniu mogą nam też wspomóc nakarmienie dzieci. Często zdarza się, że dzieci to w wielu przypadkach niejadki, natomiast kiedy przygotujemy im bułkę na której będzie miś z wędliny wyłożony na trawie ze szczypiorku to bez wątpliwości nam nie odmówią zjedzenia kanapki. Warto przynajmniej podjąć próbę.

Co więcej takie wspólne gotowanie jednoczy ludzi. Można się umawiać np. na gotowanie w grupie raz na jakiś czas i wtedy tworzyć wspólnie jakieś cudowne posiłki, które będą przypominały wyglądem arcydzieła z galerii. W parze zawsze będzie nam zdecydowanie łatwiej, każdy dostarczy jakiś projekt od siebie i łatwiej uda się stworzyć coś niezwykłego.

Jak już nauczymy się najważniejszych zasad, należałoby przejść do nieco bardziej zaawansowanych potraw, czy też jeszcze lepiej się prezentujących. Zawsze dzięki temu będziemy mogli zdumieć naszych gości serwując im do jedzenia coś nietypowego. Być może uda się nam pewnego dnia samemu w mieszkaniu przygotować sushi niczym ze zdjęcia oraz będziemy mogli się tym każdemu chwalić, czy też upieczemy gigantyczny tort w kształcie wozu policyjnego. Kto wie, należy próbować rozwinąć swe pasje oraz mieć na uwadze, że gotowanie nie powinno być wcale nudne, można je przenieść na lepszy poziom i dodatkowo spowodować, że w naszej kuchni powstawały będą wyjątkowe arcydzieła.