Main Menu

sztuka to życieJestem człowiekiem licznych pasji i przede wszystkim cenię sobie to, iż w obecnych czasach dostęp do wszelkiego rodzaju dzieł kultury jest tak bezproblemowy. Co cenię w największym stopniu? Sztuka, książki, kino, a nawet gry wideo - są to przyjemności, którym oddaję się w wolnych chwilach i szczerze mówiąc - nie rozumiem ludzi, jacy non stop pracują, a jedynym relaksem jaki znają jest telewizor.

Specjalne miejsce w mym sercu zajęła muzyka. Gdy byłem małym chłopcem słuchałem rzecz jasna przede wszystkim tego, co puszczali w radiu, a także utworów, które słuchali rodzice. Nie posiadałem w tamtym czasie wyrobionego gustu i zwykle lubiłem to, co popularne. Ów stan rzeczy trwał dosyć długo. Wszystko wszakże odmieniło się w liceum, kiedy to odkryłem muzykę hip hopową.

Hip hop trafił w moje serce i został tam zdaje się na dobre. Kilka lat minęło, natomiast mnie dalej pasjonuje powyższa kultura. Uwielbiam śledzić nowości albumowe, a także wszelkiego rodzaju artykuły odnoszące się do wykonawców. Posiadam parę ulubionych blogów, jakie namiętnie przeglądam. Każdego dnia sprawdzam nowości płytowe, zaś rap towarzyszy mi nieustannie - przy śniadaniu, w pracy, w autobusie. Gdy nadciągają dni czegoś, co nazywam „posuchą wydawniczą”, odbija się to nieprzychylnie na moim humorze.

muzyka życieRzecz jasna hip hop to niejedyny styl muzyczny, którego słucham. Nie chcę się hamować. Muzyka ma różnorodne oblicza i w niemal każdym stylu można wynaleźć nieco dla siebie. Lubię rocka i bluesa, ale zupełnie się na tych gatunkach nie znam. Nie trafia do mnie z kolei muzyka jamajska. Istnieje parę utworów, jakie doceniam, jednakże ogólnie rzecz ujmując nie jestem w stanie tego w większych ilościach słuchać.

Jestem dodatkowo ogromnym wielbicielem literatury popularnej. Lektury pochłaniam w dużych ilościach, choć zaczyna mi w ostatnim czasie brakować wolnego czasu na czytanie. Jednakowoż dzień bez przynajmniej kilku stron to jak na moje standardy dzień stracony. Moim ukochanym pisarzem jest Harlan Coben i przeczytałem już niemalże wszystkie jego dzieła. Nie da się ukryć - w opisywanym gatunku chłop jest zdecydowanie najlepszy.

A Wy jakie macie pasje? Ile czasu przeznaczacie na rozrywkę? Może polecicie mi jakieś dobre kryminały albo płyty?