Main Menu

dom artystyZaryzykuję stwierdzenie, że każdy humanista, jaki miłuje sztukę, ma obowiązek się taką otaczać każdego dnia. Mowa tutaj rzecz jasna o naszych mieszkaniach. Nie jesteśmy zobligowani przecież ciągle ślepo podążać za najświeższymi kierunkami, a skonstruować u siebie przestrzeń, w jakiej poczujemy się dobrze, która będzie nas skłaniać do działań. Jakim sposobem to zrobić?

Na pewno na początku powinno się wyznaczyć sobie priorytety oraz zastanowić nad ogólnym układem domu. Jeśli doceniamy nowoczesność oraz niedużą liczbę sprzętów, nie zagracajmy sobie pomieszczenia na siłę. Powinno się pomyśleć o kolorach ścian. Być może to kwestia mało ważna, bo większość z nich zakryją dzieła sztuki (więcej na ten temat za moment), jednak może być również i tak, iż to od tego właśnie aspektu będzie zależało, czy w danym mieszkaniu poczujemy się odpowiednio. Zastanówmy się wobec tego, czy wolimy tradycyjne, przyjazne odcienie, czy raczej właśnie coś w wyższym stopniu nowoczesnego jak na przykład biel bądź odcienie szarości - doczytaj na ten temat. Ciekawą alternatywą wydaje się też tak zwany beton dekoracyjny. Pasuje właściwie do każdego pomieszczenia, abstrahując od tego, czy mówimy o sypialni czy kuchni. Dodaje pokojom unikalnego, surowego charakteru i idealnie sprawdzi się również jako baza domowej galerii sztuki. Beton dekoracyjny jest rzecz jasna niejednokrotnie stosowany w sytuacjach, kiedy chcemy sprawić sobie apartament w industrialnym stylu.

pracownia artysty w domuGdy już postawimy na konkretny styl wystroju oraz zabarwienie ścian, możemy przejść do tego, co najważniejsze - innymi słowy dodatków. Może się wydawać, iż w mieszkaniu umysłu humanistycznego podstawą są książki. Możemy w danym pokoju postawić biblioteczkę bądź regał, na jakim cały nasz zbiór lektur będzie się świetnie prezentować. To jednakże niejedyne podejście. Książki można poustawiać na wiszących półkach. I w tym przypadku powinno się rozeznać się w internecie, jakie mamy możliwości. Różnego rodzaju półki mogą mieć nie tylko rozmaite wymiary, lecz również kształty oraz przeznaczenia. Autentycznie można wyszukać pełno „fancy” rozwiązań. Następna kwestia to rzecz jasna obrazy. Jeśli chcemy, żeby nasz salon był małą galerią sztuki, musi być ich przynajmniej kilka. Będą się zresztą świetnie przedstawiać na tle nadmienionego przedtem betonu ozdobnego. Obrazy warto rozmieszczać mądrze. Musi ich być sporo, ale również nie przesadzajmy. Nie chcemy ostatecznie poczuć się przytłoczeni przez sztukę...

Warto zobaczyć: modernconcrete.pl

Warto porządnie przeanalizować materię złączenia sprzętów oraz kolorów. Beton dekoracyjny można dopasować prawie do wszystkiego. Można go połączyć z drewnem, cegłą czy przeróżnymi kolorami. Jeśli chodzi natomiast o umeblowanie, to tutaj również ogranicza nas wyłącznie fantazja. Wbrew intuicji całkiem nieźle może wyjść połączenie odnowionych staroci z innowacyjnymi meblami. Taki brawurowy ruch należy jednakże odpowiednio przekalkulować. Miejmy pewność, iż poczucie piękna nas nie zawodzi.