Main Menu

galeria9Należy dbać o to, aby maluchy już od najmłodszych lat stykały się z artyzmem. Z tego powodu muzea coraz częściej organizują lekcje dla szkół i zapraszają do swojej siedziby zorganizowane grupy składające się z uczniów. To jest doskonały pomysł, aby wykorzystać taką możliwość.

Ciekawymi ośrodkami, do jakich zapraszają chętnie maluch – czy to jako zorganizowane wyjście, czy w ramach czasu z rodziną – są muzea sztuki współczesnej. Bywają fajniejsze niż standardowe muzea i można w nich obejrzeć nietypowe materiały, np. beton architektoniczny. Pospolite rzeczy zamieniają się w arcydzieła. Betonowe pyty na ścianę zyskują zupełnie inne przesłanie.
dzieci6Obcowanie z artyzmem przynosi dużo korzyści – i dla najmłodszych, jak i dla tych trochę starszych. Należy to robić jak najczęściej, a najlepiej wyrobić sobie nawyk. Obcowanie ze sztuką faktycznie daje wiele korzyści – stajemy się mądrzejszymi osobami i nie braknie pomysłów do rozmów.

Na domiar tego bywa, że i same zabudowania galerii wydają się prawdziwymi arcydziełami. Wykorzystują np. beton architektoniczny – elewacja jest wówczas jedyna w swoim rodzaju. Daje to możliwość uczniom zobaczyć świat z zupełnie innego punktu widzenia. No bo kto by wpadł na pomysł, że betonowe płyty na ścianę są prawdziwym arcydziełem?