Main Menu

ball g51a1f7a90 640Jakikolwiek film, który pokazywany jest w kinie, musi być w jakimś mieście zekranizowany. W związku z tym mieszkańcy konkretnych miast – oglądają po pewnym czasie w kinie – obrazy ze swojego podwórka. Gdzie zostały nakręcone kultowe filmy?

Adekwatnym tego przykładem jest Wrocław – który jest nierzadko wykorzystywanym miastem przez twórców filmowych. Były tu wyprodukowane mocno znane hity kinowe – takie jak “80 milionów”, “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy „Uciec jak najbliżej”, który był grany przy ulicy Piłsudskiego, gdzie mieści się ogromnie popularny wrocławski hotel. Każdej osobie znane są też lokalne seriale - np. ”Belfer”, jak i seriale paradokumentalne np. „Dlaczego ja”, "Policjanci i Policjantki", które już na zawsze weszły do krajowej stacji telewizyjnej. Z czym dla włodarzy miasta wiąże się taka sytuacja? Bez wątpienia z rozrostem turystyki – zarabiają na tym puby, restauracje, niebagatelną rolę odgrywają w tym kontekście również hotele we Wrocławiu. Z pewnością mogą liczyć stały dopływ gości – nie wyłącznie podczas odwiedzin filmowców w mieście, ale także podczas późniejszych wizyt turystów – osób, które marzą by z bliska zobaczyć miejsca, w których serial był kręcony, czy zwiedzić hotel we Wrocławiu, w którym uprzednio spał ich ulubiony aktor.

Kolejnym miejscem wartym uwagi w kwestii świata filmu jest Gdańsk. Naturalnym obrazem jest festiwal polskich filmów – choć dzisiaj odbywający się w Gdyni – urzędujący dawniej właśnie w Gdańsku. Jest to moment, gdy nad morze przybywają prawie wszystkie ważne postaci polskiej kinematografii. Z tego powodu podobnie niezastąpiona jest spora lista noclegów – co dostarczy liczna grupa hoteli w Gdańsku. Oprócz sław – w okresie seansów kinowych – przyjeżdża także wielka grupa fanów kina – którzy marzą by śledzić konkury krajowego kina i jego najsłynniejszych realizacji. Gdańsk ma jednocześnie tę ogromną wartość dodaną, że dobrze jest go zwiedzać również z uwagi na centrum miasta, różnorodność architektury zabytkowej, Drogę Królewską, Ulicę Mariacką, czy długie wybrzeże. Oprócz tego hoteli w Gdańsku jest zdecydowanie więcej niż hoteli w Gdyni, czy Sopocie, dlatego też jest to nader często odruchowy wybór.

end 139849 1920Oryginalnym sugerowanym przez nas miastem wartym odwiedzania w tej materii – jest Bielsko-Biała, w której mieści się wytwórnia filmów animowanych. Były tam nagrane takie smaczki jak np. Sceny z życia smoków, czy popularne pozycje jak Bolek i Lolek. Ze względu na to, że w mieście jest co zwiedzać, przed wyjazdem warto się zaznajomić z ofertą hoteli w Bielsku-Białej. Zwłaszcza, gdy przyjedziemy tu na kilka dni. A znajdzie się ku temu kilka przesłanek – choćby Piknik Lotniczy czy darmowe koncerty. Oko przyciągają też mnogie zabytki, pośród których jest dworzec, katedra, czy siedziba muzeum. Na uwagę zasługuje dodatkowo interesujący architektoniczny szkic licznych restauracji, jak i hoteli w Bielsku-Białej. I wprawdzie dla licznych mieszkańców naszego kraju, z uwagi na pokaźną odległość, może być to bariera - z pomocą nadchodzi lista noclegów – lokalne hotele w Bielsku-Białej, szereg moteli i prywatnych pokoi, doczytaj: https://www.qubushotel.com/pl/hotel-bielsko-biala. W zależności od potrzeb wycieczkowicze wybierają ofertę poszczególnych placówek, dla tych w największym stopniu wymagających – powinno się położyć akcent na dodatkowe usługi, które są dostępne w takich miejscach. Zwykle jest to spa, czy pływalnia, co więcej sala konferencyjna, gdy odbywamy podróż w ramach delegacji biznesowej. Tak szeroką ofertę mają przede wszystkim hotele w Bielsko Białej.

Warto zajrzeć: [link]