Main Menu

country g33d93f87d 640Macierzyństwo to nieodłączny fragment społecznego życia. Nie dziwne więc, iż jest często wykorzystywany jako motyw w powieściach oraz kinie. Interesujące jest jednakowoż to, iż przez dekady był on prezentowany jedynie z perspektywy zdrowej matki. Nie obrazowano z reguły motywu problemów z ciążą. Zapewne znaczenie miało społecznie aprobowane spojrzenie na to, jako temat tabu. Jak to odbierane jest obecnie? Jakie fakty produkcje filmowe ukazują na temat ciąży oraz komplikacji z nią związanych?

W rozmaitych dziełach kinowych zajście w ciążę ukazywane jest jako z reguły łatwa sprawa, czy to planowane czy tzw. „wpadka”. Wszelki kraj, jaki produkuje filmy ujmuje ten problem w niezwykle taki sam sposób, również polska kinematografia. Szczególnie w Warszawie ginekolog przedstawiany jest jako wyjątkowo rentowna profesja, mimo iż nowoczesne kobiety charakteryzuje się jako osoby sukcesu. Niemalże każda pożąda stać się rodzicielką i na ogół jej się udaje. A później to oczywiście - okresowe spotkania z lekarzem, pierwsze echo serca, okrągły brzuszek a na koniec upragnione narodziny. Można uznać kraj nie zniknie.

Powstają jednak także takie produkcje, które do tej kwestii podchodzą bardziej pragmatycznie. Nie okłamują kobiet, iż wystarczy zapragnąć, by się stało. Reżyserzy, którzy nie unikają tematów trudnych, przedstawiają to co można zobaczyć choćby w wynikach statystycznych - iż wcale tak dużo dzieci nie przybywa. Mało tego – podają co jest tego źródłem, prócz własnych aspiracji. Bez mrugnięcia okiem kierują swoje bohaterki na badanie płodności, przekazują ich smutek powiązany z wynikami oraz działania jakie wdrażają. Takowymi filmami może poszczycić się nawet Warszawa, gdzie niejedna klinika leczenia niepłodności była miejscem akcji.

dentist g58f2d705c 640Realizm tego typu filmów zawiera się także w przedstawieniu metod, które obiera się w leczeniu niepłodności. Główne, które są podejmowane to medykamenty oraz in vitro. Są także inne, które jesteśmy w stanie zaznajomić z filmów. Stąd dowiadujemy się o kuracjach, które wykorzystują leczenie eksperymentalne lub laser monalisa touch, także na terenie Warszawy.

Filmy to wymysł scenarzystów, niemniej jednak niektóre tematy nie powinny być w nich wypaczane. Najbardziej znaczące i godne zapamiętania są takie, które poruszają kwestie spotykające człowieka powszechnie. Choćby nawet były trudne.

Jeśli chcesz zweryfikować świat seriali z realiami to dużo dowiesz się o potrzebnych badaniach na stronach:

Centrum medycznego, np. https://premium-medical.pl/ z siedzibą w Warszawie.

Sporo o przebiegu i diagnostyce leczenia niepłodności napisali na https://premium-medical.pl/baza-wiedzy/diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci-warszawa/, dowiesz się tam jakie badania warto przeprowadzić i czym są badania płodności.

O badaniach prenatalnych: https://premium-medical.pl/badanie/badania-prenatalne-warszawa/, jakie badania prenatalne są inwazyjne, a jakie nie.