Main Menu

guitarist gb9d3ac2e0 640Pewnie każdy z nas zgodnie przyzna, że seriale o lekarzach oraz interesujących zdarzeniach medycznych mogą niezwykle trzymać w napięciu a ostatecznie zaintrygować kinomana tak bardzo, że cały sezon serialu można wręcz obejrzeć w jedną noc! Tego typu projekcje są wyjątkowe także z tego względu, iż za ich pośrednictwem możemy od środka poznać i docenić niezwykle trudną i przede wszystkim wymagającą pracę lekarzy specjalistów, takich jak urolog,onkolog,neurolog, bądź anestezjolog. Są takie przypadki, że wiele aspektów związanych z określonymi gałęziami medycyny wprawia nas w zdumienie podczas przeżywania przygód razem z głównymi bohaterami serialu.

Aby o wiele bardziej zagłębić się w świat medycyny, przygotowaliśmy parę pozycji, które bezapelacyjnie każdy z nas musi zobaczyć. Na pewno nikogo nie zdziwi fakt, że na przodzie naszej listy znalazł się mistrz „Dr House” - to kultowa projekcja opowiadająca o grupie medyków, której przewodniczy wybitny Gregory House. Niejednokrotnie ratuje życie oraz zdrowie swoim pacjentom a nadto za pomocą swojej niesamowitej wiedzy diagnozuje nawet najtrudniejsze oraz nietuzinkowe przypadki chorobowe. Oglądając fabułę odnosi się wrażenie, że w jednej postaci przebywają wszyscy specjaliści - urolog, onkolog, neurolog bądź anestezjolog.

Będąc w temacie znakomitych medyków, należy pamiętać o tytule, który skradł serca milionów widzów, chodzi o „The good doctor”. Oglądając ową pozycję poznajemy zarówno modele działania na oddziale chirurgicznym, ale ponadto razem z tytułowym doktorem przeżywamy jego wzloty i upadki mające związek z autyzmem.

Końcową już pozycją w proponowanym przez nas rankingu jest pozycja pt. „New Amsterdam” do zobaczenia na platformie Netflix. W każdym z epizodów wspomnianego serialu razem z medykami zaznajamiamy coraz to ciekawsze schorzenia, jak również możemy poznać zasady, według których działają wszelkiego rodzaju poradnie na oddziałach szpitalnych, szczególnie takie jak poradnia neurologiczna, czy nawet poradnia onkologiczna, jakie w codziennym życiu niebywale często są jednym z największych postrachów wśród chorych.

examination g29b8b972c 640Produkcje medyczne często intrygują, ale nieraz są w stanie też wzbudzić strach. Są również niezwykłym źródłem ciekawostek, co czyni je nadzwyczaj fascynującymi. Pomimo iż to zmyślona opowieść, nie odchodzą aż tak bardzo od prawdy. Za ich pomocą każdy widz może poznać mozół pracy lekarzy.

Dla zainteresowanych pracą lekarzy sporo można dowiedzieć się na stronach:

Centrum medyczne OmniClinic Wrocław: https://omniclinic.pl/

Poradni specjalistycznych https://omniclinic.pl/uslugi/poradnie/