Main Menu

tattoo2Jednym z ciekawszych pomysłów na biznes może być studio tatuażu i piercingu. To branża, która rozwija się naprawdę dynamicznie i pozwala znaleźć zajęcie osobom o artystycznym zacięciu: absolwentom Akademii Plastycznych i innym artystom. Jednak tatuowanie to nie tylko możliwość tworzenia sztuki – trzeba spełnić szereg warunków, by studio przynosiło dochody.


Po pierwsze, higiena i bezpieczeństwo. Koniecznie musisz zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe nitrylowe lub lateksowe. I to nie jedną parę, rękawice lateksowe będą twoim podstawowym narzędziem pracy. Oczywiście zaraz po maszynce do tatuażu czy igłach do przekłuć. W studiu musisz też mieć możliwość dezynfekowania sprzętu. Warto robić to przy kliencie – gdy widzi, jak zakładasz świeże lateksowe rękawiczki, wzbudzasz w nim większe zaufanie.
Po drugie, jakość prac. Aby studio przyciągało klientów, musisz robić naprawdę świetną robotę. Twoje tatuaże powinny być jedyne w sowim rodzaju, najwyżej jakości, trzeba je wykonywać z dbałością o szczegóły. Przekłucia zaś nie mogę być krzywe. Zanim założysz własne studio, musisz mieć pewność, że naprawdę znasz się na tej robocie. Pamiętaj też, że rękawice nitrylowe na rękach zmieniają trochę wyczucie igły – warto od samego początku wyrabiać sobie właściwe nawyki.
I wreszcie – trzeba zadbać o odpowiednią atmosferę. Można to zrobić na wiele sposobów: wieszając ciekawe grafiki na ścianach, malując ściany na nietypowe kolory. Ciekawe meble dopełnią stylu. A rękawice lateksowe w szalonych kolorach dopełnią klimatu. Warto też postawić w salonie ekspres do kawy czy dystrybutor z wodą, by umilić klientom czekanie na swoją kolej.
tattooOczywiście, przy tym wszystkim nie należy zapominać o formalnościach i obowiązkach. Wspominane już wielokrotnie rękawiczki jednorazowe nitrylowe lub lateksowe to jedno, ale są jeszcze kwestie księgowe i prawne, które obowiązują w każdym biznesie – nawet takim artystycznym.