Main Menu

kreatywność09Obcowania ze sztuką należy się nauczyć, Nikt nie rodzi się koneserem i nie potrafi od razu docenić najważniejszych obrazów świata – tę umiejętność, a właściwie wrażliwość na sztukę, zdobywa się z wiekiem. Warto zaszczepić ją w naszych dzieciach. A najlepiej zrobić to poprzez zabawę i jednocześnie pobudzić w maluchach pokłady kreatywności.

kino1We wrześniu jest jeszcze ciepło i chce się spędzać większość dnia na dworze. Największe miasta wykorzystując wysokie temperatury, chętnie przygotowują kina plenerowe. Możesz wykorzystać ten pomysł i zrobić tego typu imprezę u siebie w ogrodzie. Ewentualnie na tarasie. To wspaniały pretekst, by spotkać okolicznych mieszkańców.

mapa świataKażdemu z nas wydaje się zapewne, że sporo wie na temat niektórych obcych kultur. Wszak czytamy książki, oglądamy filmy dokumentalne, rozmawiamy z ludźmi, którzy podróżują. Z czasem dochodzę jednak do wniosku, że jeśli chce się samemu dobrze poznać dalszą kulturę, trzeba przeżyć w takim kraju co najmniej kilka tygodni.

absolwenci

Jakiś czas temu wystrzelił istny hype na wyższe wykształcenie. Osoby mające dzieci w wieku szkolnym funkcjonowały w całkowitym przeświadczeniu, że tylko papier magistra jest w stanie zapewnić ich potomkom dobrą przyszłość. Z czego to wynikało?