Main Menu

miejskie przestrzenie kulturalneMiejskie ogrody i parki to jedne spośród najistotniejszych zakątków w całym miasteczku. Są to miejsca do rekreacji, gdzie mieszkaniec ma możliwość przebywać w otoczeniu natury, której, zwłaszcza w dużych miastach, przeważnie nie jest zbyt dużo. Miejskie ogrody i parki to też miejsca, gdzie organizowane są różnorakie towarzyskie i kulturalne wydarzenia. W konsekwencji dbanie o nie jest korzystne tak dla miasteczka, jak i rezydentów. Jednak gdy ci drudzy powinni utrzymywać jego schludność, tak władze miejskie mają w pieczy poważniejsze prace, takie jak nasadzenia oraz nawadnianie roślin. Jak się do tych obowiązków zabrać oraz udogodnić pracę, a tym samym zagwarantować zadowalające efekty?

kreatywność09Obcowania ze sztuką należy się nauczyć, Nikt nie rodzi się koneserem i nie potrafi od razu docenić najważniejszych obrazów świata – tę umiejętność, a właściwie wrażliwość na sztukę, zdobywa się z wiekiem. Warto zaszczepić ją w naszych dzieciach. A najlepiej zrobić to poprzez zabawę i jednocześnie pobudzić w maluchach pokłady kreatywności.

kino1We wrześniu jest jeszcze ciepło i chce się spędzać większość dnia na dworze. Największe miasta wykorzystując wysokie temperatury, chętnie przygotowują kina plenerowe. Możesz wykorzystać ten pomysł i zrobić tego typu imprezę u siebie w ogrodzie. Ewentualnie na tarasie. To wspaniały pretekst, by spotkać okolicznych mieszkańców.

mapa świataKażdemu z nas wydaje się zapewne, że sporo wie na temat niektórych obcych kultur. Wszak czytamy książki, oglądamy filmy dokumentalne, rozmawiamy z ludźmi, którzy podróżują. Z czasem dochodzę jednak do wniosku, że jeśli chce się samemu dobrze poznać dalszą kulturę, trzeba przeżyć w takim kraju co najmniej kilka tygodni.

absolwenci

Jakiś czas temu wystrzelił istny hype na wyższe wykształcenie. Osoby mające dzieci w wieku szkolnym funkcjonowały w całkowitym przeświadczeniu, że tylko papier magistra jest w stanie zapewnić ich potomkom dobrą przyszłość. Z czego to wynikało?